Schody Opole

Schody Wrocław

Schody Wrocław to estetyczne rozwiązanie dla domu

schody drewniane

Schody Wrocław - drewno pasujące do stylu wnętrza

Zawsze warto się zastanowić, czy do naszego wnętrza bardziej nie będą pasowały schody drewniane. Architekci nieczęsto proponują takie rozwiązanie jak drewniane schody Wrocław. W dokumentacji często brakuje dokładnych projektów.

Najczęściej spotykany typ schodów

Robotnicy wykonują wtedy najczęściej schody żelbetonowe, bo tak im łatwiej i to najlepiej potrafią. Często nie zastanawiamy się jakie chcemy schody. Na Dolnym Śląsku w wielu miastach można zamówić drewniane schody. Nazwy firm bywają różne. Często łączą się z nazwami miast, jak np. schody Opole. W każdym z miast schody wykonuje się nieco inaczej.

Montaż schodów

Generalnie, takie schody z drewna nie są ciężkie i są łatwe w montażu. Ich konstrukcja nie zależy od konstrukcji domu. Powstają na etapie prac końcowych. Dobrze by było, gdyby takie schody pasowały do wnętrza. Powinny się zgrać z wyglądem drewnianej podłogi lub paneli na ścianie. Takie schody można kupić lub zamówić we Wrocławiu w firmie schody Wrocław. Można też złożyć zamówienie bezpośrednio w zakładzie stolarskim lub u producenta. Często producent dokłada montaż gratis.

Wybór drewna

Jeśli już zdecydujemy się na drewniane schody, to kolejną kwestią jest wybór drewna. Od tego zależy ich trwałość i wygląd. Jesion i dąb są polecane do konstrukcji stopni schodów ze względu na ich trwałość, a także łatwą dostępność w naszej szerokości geograficznej. Drzewa iglaste, takie jak np. sosna czy świerk również się do tego nadają, ale są bardziej miękkie i przez to bardziej podatne na zużycie. Na południu Polski znany producent schodów drewnianych schody Śląsk nie poleca takiego rozwiązania. Oczywiście, jeśli zażyczymy sobie drogie drewno z importu, np. iroko, teku, czy merbau, to musimy przyszykować dużo większy budżet. W zamian za to nasze schody będą miały bardzo oryginalny wygląd i dużą odporność na czynniki zewnętrzne. Jednakże warto także brać pod uwagę styl wnętrza, w którego otoczeniu znajdują się schody. Na przykład skandynawski styl preferuje jasne drewno. Z kolei ciemne barwy, to domena stylu kolonialnego.

Schody w wersji budżet

Jeśli zależy nam na oszczędności możemy zamontować schody ze sklejki. Są one wykańczane fornirem grubości kilku milimetrów i również prezentują się nieźle, powinny pasować do wnętrza. Minusem jest fakt, że takich schodów nie odnowimy po jakimś czasie poprzez szlifowanie powierzchni. Konieczna jest wymiana powłoki fornirowej.

schody drewnianeschody wrocławschody opoleschody z drewnaschody śląskskandynawski styl

Powiązane wpisy

Schody Opole - czy warto?

Dlaczego warto zdecydować się na schody drewniane?

Schody jesionowe Śląsk a betonowe

Schody jesionowe Śląsk, to gwarancja trwałości.

Schody Śląsk na zamówienie

Jak składać zamówienie na schody Śląsk?

Styl skandynawski a rodzaje drewna

Jakie drewno tworzy styl skandynawski?

Płot drewniany - piękny i solidny

Dlaczego warto wybrać płot drewniany?